Про що свідчить співпраця Ірану з МАГАТЕ – розповів експерт

По | 19.03.2023

6 березня. Todaysdays. США та Ізраїль дали чітко зрозуміти Ірану, що в разі виготовлення атомної бомби по його ядерним обʼєктам буде завдано удар. Співпраця з МАГАТЕ — один із способів, які застосовує Іран, аби цього уникнути. Про це в коментарі Todaysdays розповів директор Центру Близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Деталі

Згідно угоди, укладеної у 2015 році між Іраном та ЄС і постійними членами Радбезу ООН, Іран зобовʼязався не збагачувати уран вище 3,67%. Цього збагачення достатньо для енергетичних потреб країни, проте недостатньо для виготовлення ядерної зброї. Для цього необхідний високозбагачений уран – понад 20%.

Цитата

«Вся інформація, яка зараз надходить, свідчить про те, що Іран, як мінімум, наближається до створення ядерної бомби. Через це зʼявилася чітка і зрозуміла заява з боку Ізраїлю та США, що в разі виникнення такої загрози, по ядерним обʼєктам Ірану будуть завдані удари. Тому, я так розумію, Іран перелякався і намагається якимось чином цього уникнути, в тому числі і через співпрацю з МАГАТЕ.

Але, як зазначив експерт, це не говорить про те, що Іран наближається до цивілізованого світу та намагатиметься дотримуватися укладеної угоди.

Іран – це країна, яка живе в глибокому середньовіччі. Вони просто злякалися і тепер намагаються всіма можливими способами відтермінувати нанесення удару.

Нагадаємо

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі відвідав Ісламську Республіку Іран. В рамках візиту він зустрівся з президентом Ісламської Республіки Іран Ебрагімом Раїсі та президентом Організації з атомної енергії Ірану (AEOI) Мохаммадом Есламі, де обговорили, що Іран на добровільній основі дозволить МАГАТЕ здійснювати подальшу відповідну діяльність з перевірки та моніторингу ядерних обʼєктів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *