Процес триває, він не помер: Кулеба про обговорення продовження «зернової угоди»

По | 20.03.2023

3 березня. Todaysdays. Перемовини щодо продовження «зернової угоди» тривають, процес не «помер». ООН зараз спілкується з рф й тоді повернеться до України з позицією. Про це журналісту Todaysdays повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Цитата

«Ідуть перемовини (щодо продовження «зернової угоди» — ред.) Ми не ведемо перемовини з росією. ООН зараз спілкується з росією і незабаром має повернутися до нас з позицією, будемо дивитися. Тобто процес триває, він не помер», — сказав Кулеба.

Також він наголосив, що Україна завжди відкидає ультиматуми росії.

Доповнення

Міністерство закордонних справ росії заявило, що москва погодиться на продовження угоди щодо чорноморського зернового коридору, яка забезпечує безпечний експорт з українських портів, лише в тому випадку, якщо будуть враховані інтереси її сільгоспвиробників.

Контекст

Україна наполягає на тому, що продовжити роботу «зернового коридору» потрібно мінімум на рік і включити в нього порт «Миколаїв».

Reuters повідомляв з посиланням на джерело в українському уряді, що Україна направила в ООН і Туреччину звернення щодо початку переговорів про продовження угоди про експорт зерна, але відповіді не надійшло.

17 лютого заступник міністра інфраструктури України Юрій Васько повідомляв, що за тиждень почнуться переговори про продовження підтримуваної ООН ініціативи, яка дозволила Україні експортувати зерно з портів, заблокованих рф після її вторгнення.

Україна, ООН, Туреччина і росія підписали 22 липня угоду (Україна і рф окремо) на 120 днів, спрямовану на забезпечення безпечного проходу суден, що заходять і виходять з трьох українських чорноморських портів («Одеса», «Чорноморськ», «Південний»), які були заблоковані рф після вторгнення Москви 24 лютого.

Угоду в листопаді продовжили на 120 днів. росія саботує перевірки суден у рамках «зернової ініціативи».

Через затримку інспекцій з боку рф за останні три місяці світ недоотримав 10 млн тонн українського продовольства. Україна закликає міжнародне співтовариство, зокрема ООН і Туреччину, вимагати від росії припинення штучних затримок у роботі «зернового коридору».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *