США продовжать допомагати Україні документувати воєнні злочини — Білий дім

По | 20.03.2023

18 березня. Todaysdays. У Білому домі заявляють, що «залишається побачити», чи постане президент росії володимир путін зрештою перед судом за передбачувані воєнні злочини після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт, але США продовжуватимуть допомагати Україні документувати злочини москви. Про це сказав CNN координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі, пише Todaysdays.

Цитата

«Ми й надалі будемо віддані наданню допомоги Україні, у той час, як вони документують, аналізують і зберігають різного роду докази воєнних злочинів, звірств, злочинів проти людяності, які сталися в Україні від рук російських сил», — сказав Кірбі.

Деталі

Сполучені Штати не визнають МКС, але Кірбі сказав, що США «не збираються відмовлятися від нашої віри в те, що відповідальність за ці воєнні злочини має бути, хоч би скільки часу це зайняло».

Кірбі сказав, що США хочуть, щоб «будь-які винні у воєнних злочинах були притягнуті до відповідальності», але він відмовився повідомити, чи накаже президент США Джо Байден правоохоронним органам заарештувати путіна, якщо він приїде до США. Він сказав, що «дуже, дуже малоймовірно», що російський лідер поїде до Сполучених Штатів.

Відповідаючи на запитання, чи будуть США просити інші країни, такі як Ізраїль чи Індія, які також не визнають МКС, арештувати російського лідера, Кірбі відповів, що це «мало б бути суверенними рішеннями, які ці лідери ухвалюють».

Також у Кірбі запитали, чи є якісь розвіддані, які вказують на те, що Китай вирішив надати оосії зброю, щоб допомогти країні в нападі на Україну.

«Ми не віримо, що вони наразі зняли це зі столу (з переговорів — ред.), але ми також не бачимо жодних вказівок, жодних підтверджень того, що вони рухаються в цьому напрямку або що вони надіслали летальну зброю», — сказав Кірбі.

«Ми не думаємо, що це в їхніх інтересах. Відверто кажучи, не повинно бути ні в чиїх інтересах допомагати путіну продовжувати вбивати невинних українців», — додав він.

Доповнення

Білий дім прагне попередити спроби Китаю представити зустріч Сі Цзіньпіна та володимира путіна наступного тижня як миротворчу місію, припускаючи, що будь-які межі, які пропонує Пекін, будуть «односторонніми і відображатимуть лише російську точку зору».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *