Лідери G7 закликали до продовження імплементації та розширення чорноморської зернової угоди

По | 23.04.2023

23 квітня. Todaysdays. У неділю економічні лідери «Великої сімки» (G7) закликали до «продовження, повної імплементації та розширення» угоди про експорт українського зерна через Чорне море, йдеться в комюніке міністрів, пише Reuters, передає Todaysdays.

Деталі

Після дводенної зустрічі у японському місті Міядзакі, в спільному повідомленні міністри сільського господарства G7 «визнали важливість» угоди, заявивши: «Ми рішуче підтримуємо продовження, повну реалізацію та розширення (Чорноморської зернової ініціативи) BSGI».

«Ми засуджуємо спроби Росії використовувати продовольство як засіб дестабілізації та інструмент геополітичного примусу і підтверджуємо нашу прихильність до солідарних дій і підтримки тих, хто найбільше постраждав від російського використання продовольства у вигляді зброї», — йдеться в комюніке.

Члени G7 підтримуватимуть відновлення і реконструкцію України, в тому числі шляхом надання експертної допомоги в розмінуванні сільськогосподарських земель і реконструкції сільськогосподарської інфраструктури, йдеться в документі.

Доповнення

Наступного тижня в Нью-Йорку міністр закордонних справ рф сергій лавров повинен обговорити з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем угоду щодо експорту українського зерна з Причорномор’я.

Нагадаємо

Угода, що була підписана в турецькому Стамбулі в липні минулого року за посередництва ООН і Туреччини, дозволила Україні експортувати понад 27 мільйонів тонн зерна з кількох чорноморських портів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *