Створення Ради НАТО-Україна зміцнить політичну співпрацю з Києвом — Столтенберг

По | 14.06.2023

14 червня. Todaysdays. Створення Ради НАТО-Україна зміцнить політичну співпрацю Альянсу та Києва. Якщо країни-союзники схвалять це рішення, Україна та 31 член Альянсу сидітимуть за одним столом на рівних, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції перед зустріччю міністрів оборони НАТО у Брюсселі, передає кореспондент Todaysdays.

Цитата

«Ми готуємося до саміту, і одне з питань, яке зараз обговорюється між членами Альянсу, — це питання зміцнення нашої політичної співпраці з Україною шляхом створення Ради НАТО-Україна… Я вважаю, що це хороший шлях вперед, щоб зробити більше з Україною та тісніше співпрацювати з нею», — заявив Столтенберг.

Деталі

Він пояснив, що є велика різниця між Комісією та Радою, якщо йдеться про структуру в Альянсі.

«Комісія — це формат зустрічі союзників із країною-партнером. Під час засідання Комісії 31 країна-член будуть зустрічатися з Україною. Ми не приймаємо рішень, у нас немає структур — це платформа для консультацій з партнером. Якщо союзники погодяться створити Раду НАТО-Україна, це фактично означатиме, що ми будемо за одним столом та на рівних умовах — 31 союзник та Україна», — зазначив Генсек.

Столтенберг додав, що це також буде орган, який зможе приймати рішення, і матиме поглиблені структури, наприклад підкомітети. 

«Тож, це структура для набагато глибшої співпраці, що дозволить спільно приймати рішення, якщо всі члени Ради погодяться. Це відображатиме дуже сильне зміцнення політичного партнерства у відносинах між Україною та союзниками по НАТО», — підкреслив він.

Нагадаємо

Видання The New York Times повідомило, що на президента США Джо Байдена чинить тиск дискусія щодо пришвидшення членства України в НАТО. Деякі члени військового альянсу хочуть встановити графік приєднання України, але лише після того, як війна припиниться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Все одно, що надати танк без гармати»: Кулеба про ідею створення Ради Україна-НАТО без кроку до членства

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *