Зеленський запросив лідерів країн Африки долучитися до української «Формули миру»

По | 16.06.2023

16 червня. Todaysdays. Президент Володимир Зеленський запросив країни Африканського континенту долучитися до української «Формули миру» та взяти участь у Глобальному саміті миру на її основі. По це він розповів під час пресконференції з лідерами африканських країн у Києві, передає кореспондент Todaysdays.

Цитата

«Я вдячний учасникам нашої зустрічі за підтримку принципу територіальної цілісності держав та захищеності націй від агресій. І сьогодні побачив перспективу нашої роботи над конкретними пунктами «Формули миру». Звичайно, я запросив держави Африки взяти участь у Глобальному саміті миру, який ми готуємо», — заявив очільник держави.

Деталі

Зеленський повідомив, що також закликав учасників зустрічі представити своє бачення того, як можна подолати наслідки скоєних росією злочинів і не допустити їх повторення. Він зауважив, що вважає пропозиції лідерів різних держав із різних континентів щодо повернення миру в Україну є «дуже важливими для базису», який повинен будуватися на українській мирній ініціативі.

«Ми готові і хочемо, щоб (до Глобального саміту миру, — ред.) долучилася максимальна кількість держав з різних континентів. Ми зацікавлені, щоб лідери Африканського Союзу, Африки були залучені до цієї «Формули» і до саміту, бо це дійсно і є дипломатичний, і політичний вплив», — сказав президент.

Очільник держави додав, що прагне організувати саміт «якнайшвидше», однак це непросто. Крім цього, він зауважив, що бачить пункти, де Київ може співпрацювати з африканськими колегами.

Водночас Зеленський висловив сподівання, що у майбутньому буде організовано і проведено саміт Україна-Африка.

«Я хотів дуже провести саміт, і сьогодні говорив знову, Україна-Африка. Я відверто вважаю, що африканські країни повинні знати, ми повинні прямо спілкуватися», — повідомив президент.

Нагадаємо

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на зустрічі «чітко» пояснив африканській делегації, що наразі не можна допускати переговорів з росією, оскільки це означатиме «заморозку» конфлікту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *