Петиція щодо заборони імпорту книг з рф набрала необхідну кількість голосів: тепер її має розглянути Президент

По | 30.05.2023

30 травня. Todaysdays. Петиція щодо заборони імпорту книг з росії набрала необхідну кількість голосів — 25 тисяч підписів. Надалі її має розглянути президент України Володимир Зеленський. Про це повідомляє Todaysdays з посиланням на сайт електронних петицій.

Цитата

«В умовах війни Ви як глава держави й Верховний Головнокомандувач зайняті перш за все питаннями збройної відсічі агресору. Але ситуація, коли парламент, книжкова галузь і громадянське суспільство одностайні у підтримці Закону 2309-ІХ, і лише відсутність Вашого підпису дозволяє Росії і далі руйнувати наш книжковий ринок, є незрозумілою і неприйнятною”, — йдеться в петиції.

Народний депутат Володимир В’ятрович у Facebook зазначив, що петицію підтримали українські інтелектуали, письменники, громадські й культурні діячі культури — Оксана Забужко, Вахтанг Кіпіані, Іван Малкович, Андрій Курков, Мар’яна Савка, Тамара Горіха Зерня, Ірма Вітовська, Ігор Козловський, Антон Мартинов, Валерій Пекар, Ганна Гопко тощо.

Закликали підтримати петицію й найбільші українські видавництва, такі як “Фоліо”, “Ранок”, “Віват”, “А-ба-ба-га-ла-ма-га”, мережі книгарень «Є», «КнигоЛенд» та численні громадські організації.

Контекст

Закон 2309-ІХ про заборону ввезення і розповсюдження видавничої продукції держави-агресора було розроблено спільно з представниками громадянського суспільства, видавничої спільноти та влади. Його було ухвалено у червні 2022 року, “за” проголосували 306 депутатів. Але він не був підписаний і оприлюднений.

Згідно з законом пропонується заборона імпорту і розповсюдження видавничої продукції з росії та білорусі. Також йдеться про видання книг в Україні мовою оригіналу або в перекладі на українську мову, мовами країн Європейського Союзу чи корінних народів України. Ще положення забороняють можливості ввезення видань антиукраїнського змісту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *